Дипломная работа: Управління оборотними активами підприємства
Згідно з формулою Na = 100% : n = 100% : 5 = 20%.
Ліквідаційна вартість обладнання (вартість на кінець 2006 року) для
методів зменшуваного залишку та подвійного зменшуваного залишку становить
відповідно 3,93 і 0,93 тис. грн.
Таблиця 2.9
Амортизаційні відрахування та балансова вартість основних засобів на
кінець кожного року при застосуванні лінійного методу нарахування амортизації
Рік |
Амортизаційні відрахування , тис. грн.
|
Балансова вартість, тис. грн. |
Амортизаційні відрахування , тис. грн.
|
Балансова вартість, тис. грн. |
2002 |
10 |
50 – 10 = 40 |
9 |
50 – 9 = 41 |
2003 |
10 |
40 – 10 = 30 |
9 |
41 – 9 = 32 |
2004 |
10 |
30 – 10 = 20 |
9 |
32 – 9 = 23 |
2005 |
10 |
20 – 10 = 10 |
9 |
23 – 9 = 14 |
2006 |
10 |
10 – 10 = 0 |
9 |
14 – 9 = 5 |
Таблиця 2.10
Результати застосування методів зменшуваного залишку (МЗЗ) та подвійного
зменшуваного залишку (МПЗЗ)
Рік |
Амортизаційні відрахування , тис. грн.
|
Балансова вартість (МЗЗ) |
Амортизаційні відрахування , тис. грн.
|
Балансова вартість (МПЗЗ) |
2002 |
12 × 2,4 = 2,4 |
12 – 2,4 = 9,6 |
12 × 2 × 0,2 = 4,8 |
12 – 4,8 = 7,2 |
2003 |
9,6 × 0,2 = 1,92 |
9,6 – 1,92 = 7,68 |
7,2 × 2 × 0,2 = 2,88 |
7,2 – 2,88 = 4,32 |
2004 |
7,68 × 0,2 = 1,54 |
7,68 – 1,54 = 6,14 |
4,32 × 2 × 0,2 = 1,73 |
4,32 – 1,73 = 2,59 |
2005 |
6,14 × 0,2 = 1,23 |
6,14 – 1,23 = 4,91 |
2,59 × 2 × 0,2 = 1,04 |
2,59 – 1,04 = 1,55 |
2006 |
4,91 × 0,2 = 0,98 |
4,91 – 0,98 = 3,93 |
1,55 × 2 × 0,2 = 0,62 |
1,55 – 0,62 = 0,93 |
Первісна вартість устаткування цеху по виготовленню металевих та
броньованих дверей (Вn) – 40 тис. грн., а ліквідаційна
(Вл) – 4 тис. грн., строк корисного використання – 4 роки, загальний
виробничий ресурс (К) – 400 тис. виробів. Кількість виробленої продукції за
роками наведено у таблиці 2.11.
Страницы: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 |