Курсовая работа: Проектування АТП регіональних вантажних перевезень
Час роботи за
календарний період характеризується числом днів (для однієї одиниці) або
автомобіле-днів (для парка) експлуатації рухомого складу на лінії. Впродовж
робочого дня кожний автомобіль (автопоїзд) певний час знаходиться в наряді,
тобто, працюючи на лінії, виконує перевезення вантажу.
Час
перебування в наряді:
Час перебування в
наряді Т н визначається кількістю годин з моменту виїзду рухомого
складу з АТП до моменту його повернення за винятком годин, які відводяться
водію на обід та відпочинок у відповідності з трудовим законодавством. Значення
Т н характеризує використання рухомого складу в часі протягом доби.
Т н =
Т рух + t н-р , (1.6)
де Т рух
– час руху, год.
Тоді розрахуємо Т
н для всіх автомобілів по кожній марці:
1). Т н
= 4 + 3 = 7 год; (ЗІЛ 133ГЯ)
2). Т н
= 5 + 1 = 6 год; (КамАЗ 53212)
3). Т н
= 4,85 + 1,5 = 6,35 год; (МАЗ 500А)
4). Т н
= 5,8 + 2 = 7,8 год; (МАЗ 504В+МАЗ 5205А)
5). Т н
= 5,15 + 1,5 = 6,65 год; (КамАЗ 5410+ОдАЗ 9370)
6). Т н
= 5 + 2 = 7 год; (МАЗ 504А + МАЗ 5245)
7). Т н
= 7,63 + 0,5 = 8,13 год; (КамАЗ 5511)
8). Т н
= 5,75 + 0,25 = 6 год; (МАЗ 503 А)
9). Т н
= 7,64 + 0,5 = 8,14 год; (ЗІЛ-ММЗ-554М)
Т н =
Тн.д. .
Отримані
результати заносимо в таблицю 1.4 (див. додаток 1).
Час їздки:
Час їздки рівний:
t ї =
2×t
рух + t н-р , (1.7)
де t рух
– час на рух за їздку, год. Отже:
1). t ї
= 2×120
+ 180 = 420 хв. (7 год); 6). t ї = 7 год;
2). t ї
= 2×66
+ 30 = 162 хв. (3 год); 7). t ї = 4,07 год;
3). t ї
= 6,35 год; 8). t ї = 6 год;
4). t ї
= 7,8 год; 9). t ї = 4,07 год;
5). t ї
= 6,65 год;
Отримані
результати заносимо в таблицю 1.4 (див. додаток 1).
Число
календарних днів:
Для кожної
одиниці парку рухомого складу число календарних днів становить:
Д к =
Д е + Д р + Д пр, (1.8)
де Д е
– дні в експлуатації, дн.;
Д р –
дні в ТО і ремонтах, дн.;
Д пр –
дні в простої в готовому до експлуатації стані, дн.
Д к =
250 + 24 + 91 = 365 днів.
Число
автомобіле-днів:
Для визначення
днів експлуатації, ремонту або простою парку рухомого складу використовують
складний показник автомобіле-дні. Спискове число автомобіле-днів АДк
парку автомобілів за календарний період Д:
АДк =
АДе + АДр + АДпр, (1.9)
де АДе,
АДр, АДпр – відповідно автомобіле-дні експлуатації, ТО і
ремонту, а також простою.
АДе =
85×250
= 21250 авт.-днів;
АДр =
0×24
= 0 авт.-днів;
АДпр =
5×91
= 455 авт.-днів;
АДк =
21250 + 0 + 455 = 21705 авт.-днів;
Число
автомобіле-годин: Для визначення часу роботи парку на лінії за календарний період
використовують показник автомобіле-години АГ.
АГ = А j
×Т н (1.10)
де А j
– кількість автомобілів j-ої марки, од.
Звідси:
1). АГ = 7×6 = 42 авт.-год; 6). АГ = 7×30 = 210 авт.-год;
2). АГ = 6×6 = 36 авт.-год; 7). АГ =
8,13×5
= 40,65 авт.-год;
3). АГ = 6,35×6 = 38,1 авт.-год; 8). АГ = 6×1 = 6 авт.-год;
4). АГ = 7,8×13 = 101,4 авт.-год; 9). АГ =
8,14×3
= 24,42 авт.-год;
5). АГ = 6,65×15 = 99,75 авт.-год;
Отримані
результати заносимо в таблицю 1.4 (див. додаток 1).
Середній час
перебування в наряді:
Т н.ср
= åАГ/Аа
, (1.11)
Т н.ср
= 598,32/85 = 7,04 год.
2.
Техніко-експлуатаційні показники використання АТП.
Загальний
пробіг автомобіля:
Загальний пробіг
автомобіля, L заг :
L заг
= L м + L н , (1.12)
де L м
– пробіг, пов’язаний з виконанням транспортного процесу, км;
L н –
нульовий пробіг, км.
Розрахуємо для
одного автомобіля по кожній марці:
1). L заг
= 180 + 0 = 180 км; 6). L заг = 225 км;
2). L заг
= 220 + 30 = 250 км; 7). L заг = 210 км;
3). L заг
= 182 + 12 = 194 км; 8). L заг = 200 км;
4). L заг
= 204 км; 9). L заг = 210 км;
5). L заг
= 180 км;
Отримані
результати заносимо в таблицю 1.4 (див. додаток 1).
Середня
довжина їздки по марках автомобілів:
Середня довжина їздки для автомобілів марки
КамАЗ рівна:
l с. їзд.
= (250+180+210)/3 = 213,3 км.
Середня довжина їздки для автомобілів марки
МАЗ рівна:
l с. їзд.
= (194+204+225+200)/4 = 205,8 км.
Середня довжина їздки для автомобілів марки
ЗІЛ рівна:
l с. їзд.
= (180+210)/2 = 195 км.
Обсяг
перевезень вантажів: Загальний обсяг вантажів, що перевозяться всіма марками КамАЗ
рівний:
Q р =
53250+30000+25000 = 108 250 т.
Загальний обсяг
вантажів, що перевозяться всіма марками МАЗ рівний:
Q р =
65000+101250+12000+2000 = 180 250 т.
Загальний обсяг
вантажів, що перевозяться всіма марками ЗІЛ рівний:
Q р =
15000+8250 = 23250 т.
Загальний річний
обсяг перевезень по всьому АТП складає 311 750 тон.
Транспортна
робота:
За кожну їздку автомобіль здійснює транспортну
роботу, Р. Розрахуємо вантажооборот для кожної марки автомобілів.
Р = А с×n ї×q н×l в , (1.13)
де l в
– довжина їздки з вантажем, км. Отже:
1). Р = 6×1×10×90 = 5400 ткм; 4). Р = 13×1×20×102 = 26520 ткм;
2). Р = 6×2×10×55 = 6600 ткм; 5). Р = 15×1×14,2×90 = 19170 ткм;
3). Р = 6×1×8×97 = 4656 ткм; 6). Р = 30×1×13,5×100 = 40500 ткм;
7). Р = 5×2×10×105 = 10500 ткм; 9). Р = 3×2×5,5×105 = 3465 ткм;
8). Р = 1×1×8×100 = 800 ткм;
Отримані
результати заносимо в таблицю 1.4 (див. додаток 1).
Показники
парку рухомого складу:
Під парком
рухомого складу розуміють всі транспортні засоби автотранспортного підприємства.
Списків (інвентарний) парк рухомого складу – це парк, який рахується на балансі
АТП на даний період. За своїм технічним станом він поділяється на парк
придатний до експлуатації А т та парк, який знаходиться в ТО та
ремонтах А р:
А с =
А т + А р , (1.14)
Частина парку А
т використовується на перевезеннях, а друга частина знаходиться в
простої:
А т =
А е + А пр , (1.15)
де А е
– кількість автомобілів на лінії, од;
А пр –
кількість автомобілів в простої, од.
Звідси,
А с =
А е + А пр + А р + А спец , (1.16)
А е =
85 од.;
А пр =
0 од.;
А р =
0 од.;
А спец
= 5 од;
А с =
85 + 5 = 90 од.
Середня вантажопідйомність:
Середня
вантажопідйомність по АТП складає:
q н ср
= (10×6+10×6+8×6+20×13+14,2×15+13,5×30+10×5+8×1+5,5×3)/85 =13,2т.
Коефіцієнт
випуску рухомого складу.
Використання
рухомого складу за певний період за календарним часом, крім натуральних
показників – автомобіле-днів експлуатації, характеризується також коефіцієнтом
випуску рухомого складу. Для парку рухомого складу за Д календарних днів:
a в = АД е / АД к , (1.18)
Коефіцієнт випуску
рухомого складу залежить від технічного стану рухомого складу, величини
нормованих простоїв, дорожніх та кліматичних умов, сезонності перевезень, рівня
організації роботи АТП.
a в = 21250/ 21705 = 0,98.
Коефіцієнт
технічної готовності.
Технічний стан
парку рухомого складу характеризується коефіцієнтом технічної готовності:
для одного
автомобіля за Д календарних днів:
a т = Д т / (Д т + Д р), (1.19)
Тоді: a т =
(250 + 91)/(250+91+24) = 0,93.
для парку
рухомого складу за Д календарних днів:
a т = АД т / (АД т +А Д р), (1.20)
Звідси: a т
= (21250+455) / (21250 + 455 + 0) = 1.
Коефіцієнти
статичного та динамічного використання вантажопідйомності.
Використання
вантажопідйомності рухомого складу характеризується статичним і динамічним
коефіцієнтами.
Коефіцієнт
статичного використання вантажопідйомності, g с
:
g с = Q ф / Q в , (1.21)
де Q ф –
кількість фактично перевезеного вантажу, т;
Q в –
кількість вантажу, який можна було б перевезти за вантажні їздки при повному
завантаженні рухомого складу, т.
Середнє значення
коефіцієнта статичного використання вантажопідйомності, gс.ср. :
gс.ср = 311750 / 311750 =1.
Коефіцієнт
динамічного використання вантажопідйомності, g д
:
g д = Р ф / Р в , (1.22)
де Р ф –
кількість фактично виконаної транспортної роботи, ткм;
Р в –
можлива транспортна робота при умові повного використання вантажопідйомності рухомого
складу на відстань всього пробігу з вантажем, ткм.
На відміну від g с
коефіцієнт динамічного використання враховує не тільки кількість перевезеного
вантажу, але й відстань, на яку він перевозиться. Середнє значення коефіцієнта
динамічного використання вантажопідйомності, g д. ср. :
g д. ср = 29402750 / 29402750 = 1.
Коефіцієнт
використання пробігу.
На основі
проведених розрахунків по визначенню загального пробігу (див. табл. 1.2)
проводимо розрахунки коефіцієнтів використання пробігу, b :
b = L в / L заг , (1.23)
Розрахуємо для
одного автомобіля по кожній марці:
1). b = 90 / 180 = 0,5; 6). b = 0,44;
2). b = 110 / 250 = 0,44; 7). b = 0,5;
3). b = 0,5; 8). b = 0,5;
4). b = 0,5; 9). b = 0,5;
5). b = 0,5;
Отримані
результати заносимо в таблицю 1.4 (див. додаток 1).
Коефіцієнт
нульових пробігів.
Величина
коефіцієнта використання пробігу залежить від нульових пробігів, які оцінюються
коефіцієнтом нульових пробігів, w н :
w н = L н / (L х + L в + L н), (1.24)
Страницы: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 |