Курсовая работа: Планування діяльності підприємства
Проводимо калькуляцію собівартості та визначення ціни виробу.
Визначаємо вартість основних матеріалів за виключенням відходів по
кожному виробу за формулою:
,
де
НВ – нарма витрати матеріалу на один виріб (вихідні дані),
Цм – ціна метеріалу (вихідні дані).
Для виробу А:
грн./шт.
203,54 – 1,5 – 2,2 – 1,6 = 198,2 грн./ш
Для виробу Б:
грн./шт.
201,65 – 1,3 – 1,6 – 2,9 = 195,8 грн./шт.
Для виробу В:
грн./шт.
179,2 – 2,6 – 0,9 – 0,4 = 175,3 грн./шт.
Для виробу Е:
грн./шт.
246,9 – 2,6 – 1,6 – 2,1 = 240,6 грн./шт.
Визначаємо доплати і надбавки до нормованої заробітної плати, вони
становлять – 15% від заробітної плати за тарифом (перелік нормативів).
Для виробу А:
грн.
Для виробу Б:
грн.
Для виробу В:
грн.
Для виробу Е:
грн.
Визначаємо відрахування на соціальні заходи, вони становлять – 37,5% від
заробітної плати за тарифом та доплат.
Для виробу А:
грн.
Для виробу Б:
грн.
Для виробу В:
грн.
Для виробу Е:
грн.
Визначаємо витрати на обслуговування виробництва, використовуючи
калькуляційний відсоток витрат, який становить - 168,4%, від нормованої
заробітної плати.
Для виробу А:
грн.
Для виробу Б:
грн.
Для виробу В:
грн.
Для виробу Е:
грн.
Визначаємо витрати на управління виробництвом, використовуючи
калькуляційний відсоток витрат, який становить - 180,4%, від нормованої
заробітної плати.
Для виробу А:
грн.
Для виробу Б:
грн.
Для виробу В:
грн.
Для виробу Е:
грн.
Визначаємо виробничу собівартість сумуючи всі знайдені витрати.
Для виробу А:
грн.
Для виробу Б:
грн.
Для виробу В:
грн.
Для виробу Е:
грн.
Визначаємо адміністративні витрати та витрати на збут, вони становлять –
9% від виробничої собівартості (перелік нормативів).
Для виробу А:
грн.
Для виробу Б:
грн.
Для виробу В:
грн.
Для виробу Е:
грн.
Визначаємо розрахункові витрати, сумуючи адміністративні витрати та
витрати на збут і виробничу собівартість.
Для виробу А:
грн.
Для виробу Б:
грн.
Для виробу В:
грн.
Для виробу Е:
грн.
Визначаємо плановий прибуток, він становить – 30% від собівартості виробу
(перелік нормативів).
Для виробу А:
ПП = 956,5 ∙ 0,3 = 287 грн.
Для виробу Б:
ПП = 1004,2∙ 0,3 = 301,3 грн.
Для виробу В:
ПП = 497,9 ∙ 0,3 = 149,4 грн.
Для виробу Е:
ПП = 829,9 ∙ 0,3 = 248,9 грн.
Визначаємо вартість виробу без ПДВ, сумуючи розрахункові витрати і
плановий прибуток.
Для виробу А:
В = 956,5 + 287 = 1243,5 грн.
Для виробу Б:
В = 1004,2 + 301,3 = 1305,5 грн.
Для виробу В:
В = 497,9 + 149,4 = 647,3 грн.
Для виробу Е:
В = 829,9+ 248,9 = 1078,8 грн.
Визначаємо вартість ПДВ, вона становить 20% від вартості виробу.
Для виробу А:
ПДВ = 1243,5 ∙ 0,2 = 248,7 грн.
Для виробу Б:
ПДВ = 1305,5 ∙ 0,2 = 261,1 грн.
Для виробу В:
ПДВ = 647,3 ∙ 0,2 = 129,5 грн
Для виробу Е:
ПДВ = 1078,8 ∙ 0,2 = 215,8 грн.
Визначаємо відпускну ціну підприємства.
Для виробу А:
ВЦ = 1243,5 + 248,7 = 1492,2 грн.
Для виробу Б:
ВЦ = 1305,5 + 261,1 = 1566,6 грн.
Для виробу В:
ВЦ = 647,3 + 129,5 = 776,7грн.
Для виробу Е:
ВЦ = 1078,8 + 215,8 = 1294,6 грн.
Отримані дані зводимо у таблицю 4.1
Таблиця 4.1 Калькуляція собівартості та визначення ціни виробу
Найменування статей калькуляції |
Сума по виробах |
А |
Б |
В |
Е |
Основні матеріали за виключенням
відходів, грн |
198,2 |
195,8 |
175,3 |
240,6 |
Нормована заробітна плата, грн |
134,0 |
143,1 |
55,5 |
102,7 |
Доплати і надбавки до нормованої
заробітної плати |
20,1 |
21,5 |
8,3 |
15,4 |
Відрахування на соціальні заходи |
57,8 |
61,7 |
23,9 |
44,3 |
Витрати на обслуговування
виробництва |
225,7 |
241,1 |
93,5 |
173,0 |
Витрати на управління виробництвом |
241,7 |
258,1 |
100,2 |
185,3 |
Всього виробнича собівартість |
877,5 |
921,3 |
456,8 |
761,3 |
Розрахункові адміністративні
витрати та витрати на збут |
79,0 |
82,9 |
41,1 |
68,5 |
Всього розрахункові витрати |
956,5 |
1004,2 |
497,9 |
829,9 |
Плановий прибуток: % |
30 |
30 |
30 |
30 |
сума |
1243,5 |
1305,5 |
647,3 |
1078,8 |
Податок на додану вартість (ПДВ) |
248,7 |
261,1 |
129,5 |
215,8 |
Відпускна ціна підприємства |
1492,2 |
1566,6 |
776,7 |
1294,6 |
Заповнюємо таблицю 1.1
Страницы: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |